Amikor nekikezdünk kutyánk tanításának, jobb, ha eszünkbe jut, hogy könnyen ki tudjuk használni az ebek kitűnő szaglását. A kutya megtanulja, felismeri a körülette élők, levők szagát és akár ebbe is fordíthatja bizalmát. Ezért célszerű, ha hagyjuk, hogy megvizsgálja az illatokat, szagokat valamint, hogy a gazdája közelében lehessen. Ezért akár meg is jutalmazhatjuk őket.
Ha felismeri az ártalmatlan és a kártékony szagokat, óriási segítséget nyújthatnak. Ilyen kutyák például a rendőrkutyák.
A tapintás, ugyan nem jelentős, de segít a mozdulatok betanításában. A hangoknak is jelentős szerepe van. A meg szokott hang és hangsúly csodákat képes művelni. Érdemes ugyanazokat a szavakat betanítani neki, hiszen így könnyebben mehet a tanulás. A szavak mellett a füttyentés is legalább annyira hatékony mint a kifejezések.
A kutyák gyakran teremtenek velünk szemkontaktust, így a kiképzésben ennek is fontos szerepe lehet. Ha a hangokat a kézmozdulatokkal is összekötjük akkor még könnyebb lehet az ebünk tudtára adni szándékunkat.
A parancsszavakat mindig megfelelő hangsúlyban ejtsük ki. Ne hadarva és ne is ordítva. Ez akár a kutyát is megzavarhatja.
x saját gépelés

|