Biológia szempontból a kutya mint faj nagyon jól járt azzal, hogy az ember társává vált. Így mára már a föld bármely pontján megtalálható és nem váltak volna, a föld legnagyobb létszámmal bíró ragadozójává. Valamint az emberek nemcsak megfelelő otthon és táplálékot, hanem orvosi kezeléseket is biztosítanak az ebeknek. Mind emellett érzelmi támaszt is nyújtunk nekik. Hiszen mindig akad egy kar amely a hátukat simogatja vagy fülük tövét vakargatja.
Érzelmi hatások
A kutya érzelmi életét kétségkívül befolyásolják a körülötte élő emberek. Egy kísérlet azt bizonyította, hogy az idegesebb természetű kutyagazdák kutyái sokkal jobban próbálják magukra irányítani a figyelmet. Otthoni magányukban pedig akár rombolni is képesek.
A kutyák is törődnek velünk
A kutya-ember kapcsolatban látszólag az ember a gondoskodó fél. Viszont a kutyák is sokat nyújtanak nekünk. Constance Perin egy amerikai kultúraantropológus volt az aki először állította azt egyes megfigyelésekből (pl. abból a tényből, hogy a kutya simogatásakor az ember vérnyomása is csökken) hogy hipotézis lép fel. Perin elmélete szerint a simogatás az a kellemes élmény amikor az anyukánk simogatott minket gyermekkorunkban. Perin azon a véleményen volt, hogy ez ugyanolyan kontaktust vált ki köztünk és a kutyánk között, mint amit az anyukánkkal éltünk át.
Ez vajon szeret?
Vitathatatlan, hogy a kutya és köztünk egy mély és érzelmes kapcsolat jött létre. De vajon szeretne-e minket? Ahogy a kutyák és más élőlények agyába sem láthatunk bele így a tudomány erre a kérdésre nem tud választ adni
x saját gépelés

|