A kockázatok felmérése
Ahogy ezt megérkezése előtt elterveztük, először győződjünk meg róla, hogy a szabadban se tesszük ki szükségtelen veszélyeknek a kutyát. Mielőtt kiengednénk az udvarra, mérjük fel alaposan a környéket. Biztosan nem tud kiszökni a sövényen vagy a kerítésén? Nem használtunk a közelmúltban valami növény- vagy rovarirtó szert? Nem fog ártani a kutyának, ha ezek közelébe kerül? A hússütő vajon nem fog rosszat csinálni? A pompás szagokat ott is meg fogja vizsgálni, amint csak lehetősége lesz rá. Ha esetleg úszómedencénk van, akkor a biztonságban el van kerítve a kutyáktól? Amikor kutyánkat először visszük ki a kertbe, akkor elsőként a tervezett vécézési helyet látogassunk meg vele.

Biztonság nyilvános helyeken
Különösen a kölykök esetében igaz az, hogy az egészséges, korai tapasztalatszerzés a legjobb módszer arra, hogy jól nevelt kutya legyen belőle. Beszéljük meg az állatorossal annak előnyeit és hátrányait, ha a kutyánkat 12 hetes kora előtt nyilvános helyre visszük, hiszen csak ekkora kapja meg mindazokat az oltásokat, amelyek védik a különböző fertőzésektől. Azon a környéken ahol jelenleg praktizálnak, a fertőzéses megbetegedések száma rendkívül ritka. Ezért ajánlott pórázon vinni a kutyát az utcára, parkokba, hiszen ennek előnyei messze túlszárnyalják a fertőzés minimális kockázatát. Soha ne hagyjuk a kutyánkat felügyelet nélkül egy üzlet előtt. Sajnos elég sok kölyökkutyát elrablás veszélye fenyeget, és ha ez megtörténik, csak váltságdíj esetében tudjuk visszaszerezni kedvencünket.
Utazás országúton
Ha egy kutya rendszeres kocsizásban vesz részt, ami főleg családjával történik meg, akkor a kutya már otthonának tekintheti az autót. Bárhogyan is történik, próbáljuk elérni, hogy kutyánk megszokja, megkedvelje az autót, a kerékpár kosarát. Ha ezt megtesszük a nyugtalanság és a hányinger száma jelentősen csökkeni fog.
x saját gépelés

|